Geologická exkurze do Libčic a Zeměch

V pondělí 13. 10. 2014 jsme vyrazili na exkurzi za geologickými zajímavostmi v našem blízkém okolí. Exkurze byla pro žáky z osmých tříd, neboť ti právě probírají v zeměpise Českou republiku a jejich účast byla téměř stoprocentní!  Tématem exkurze byly pozůstatky dob ledových ve středočeské krajině, konkrétně opuštěný meandr a štěrkové terasy Vltavy v Libčicích nad Vltavou a unikátní sprašový odkryv v Zeměchách. Naše putování začalo v osm ráno srazem v Kralupech na nádraží, odkud jsme vlakem vyrazili do Libčic. Z nádraží to bylo již kousek k lokalitě zvané Kameníček, kde se žáci seznámili s geologickou minulostí řeky Vltavy a pokochali se výhledem nejen na meandr, ale i na město samé, dále jsme zde navštívili také lom na štěrk. Vlakem jsme dále vyrazili do obce zvané Zeměchy, kde jsme pokračovali prohlídkou sprašového odkryvu. Odsud jsme již cestu pojali více sportovně a do cíle, Kralup, jsme dorazili pěšky plni nových a zajímavých informací.

Organizátoři akce: Mgr. Vojtěch Richter a Mgr. Martin Bauer

Za organizátory akce Mgr. Martin Bauer

 

foto najdete na stránkách http://zsvel.rajce.idnes.cz/ (jméno: SKOLA, heslo:skola )

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.