Adaptační pobyt 6. ročníků

Ve dnech 19. až 26. září se uskutečnila v letošním školním roce vůbec první škola v přírodě. Žáci šestých ročníků vyjeli do penzionu Nový mlýn ve Starých Splavech u Máchova jezera na ročníkový pobyt s adaptačním programem, jehož program byl z části hrazen z grantu Rovné příležitosti dětí a žáků včetně dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a byl součástí projektu „Chci být jako vy.“

Hlavním cílem školy v přírodě byla adaptace žáků v nově vzniklých kolektivech, dále posílení kolektivu, zlepšení vztahů mezi žáky, začlenění nových žáků, podpora žáků se specifickými poruchami učení a žáků slabých, dále žáků ze sociálně slabšího prostředí a žáků jinak znevýhodněných a socializace jedinců.

Během pobytu jsme realizovali celou řadu činností a aktivit, které napomohly adaptaci nově příchozích žáků a posílily přátelské vztahy mezi žáky. Během společných her, soutěží, sportování a exkurzí a vycházek vznikaly však i nové kamarádské vazby.  Děti si rovněž užily spoustu zábavy a domů si jistě přivezly i řadu pěkných zážitků, na které budou jistě dlouho vzpomínat.

Velkou výhodou bylo, že s žáky tři dny pracoval Mgr. Pavel Rampas, specialista na adaptační teambildingové programy. Jeho působení jsme mohli žákům umožnit jenom díky výše zmíněnému grantu a finančnímu příspěvku SRPŠ, za což velmi děkujeme.

Jana Majerčáková a Kamila Hlaváčková, třídní učitelky

IMG_1570 (640x427) IMG_1907 (640x427)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.