Okresní kolo v přespolním běhu

V úterý 7. října se početná výprava dětí z druhého stupně vydala na Mělník, aby poměřila své síly se zástupci škol našeho okresu v přespolním běhu. A výprava to byla velmi úspěšná! Běhalo se ve 4 kategoriích – mladší žáci a žákyně 6. -7. tříd a starší žáci a žákyně 8. -9. tříd.

Každý tým tvořilo šest závodníků, přičemž do hodnocení se sčítalo pořadí čtyř nejlépe doběhnutých závodníků z každého týmu.

Na trať, která měřila necelé 3 km, se nejprve postavili starší chlapci v sestavě Honza Bárta, Míra Kováč, Lukáš Franěk, Michal Houška, Dominik Žížala, Petr Majerech a Aleš Ludický. V konkurenci téměř deseti škol si kluci vyběhli výtečné 3. místo, kdy individuálně nejlépe zaběhl Honza Bárta s Mírou Kováčem.

Úspěchem týmu starších děvčat bylo již především to, že se na naší škole našlo 6 statečných dívek z 8. a 9. tříd, které našly odvahu zakusit bolest vytrvalostního běhu. V sestavě Síma Mikšová, Danča Dočkalová, Kája Nohejlová, Lucka Branseová, Anet Halová, Míša Maglenová si dívky doběhly pro celkové 10. místo, kde se skvělým výkonem zablýskla Síma Mikšová, která doběhla celkově na 5.místě.

Mladší chlapce čekala trať 2km, a i když většina z nich okusila tuto vzdálenost poprvé, vypořádali se s ní na výbornou, tedy chvalitebnou 🙂 neb si doběhli pro celkové parádní 2. místo a to v sestavě Metoděj Málek, Jan Hlaváček, Michal Branse, Jakub Zoreník, Ondřej Pech a Michal Boldyš. Šesták Mětoděj dokonce zvítězil s neuvěřitelným náskokem 300 m….

Poslední na trať vyběhla mladší děvčata, která čekala trať 1500m. Opět skvělý výkon celého týmu znamenal výborné 2. místo, přičemž pro úplně první dvě místa si doběhly Petra Malíková a Kristýna Helebrantová. Další členky týmů Pája Straňáková, Verča Joríková, Alena Knotková a Iva Machutová doběhly všechny v první polovině startovního pole.

I když běhání na delší tratě může často hodně bolet, tato bolest byla na Mělníku vykoupena radostí z týmového úspěchu, podpory ostatních závodníkům ( a to nejen z naší školy ) a příjemně stráveným dopolednem, kde nechyběl prostor ani pro jiné pohybové aktivity a také zpěv v autobuse po cestě domů. Takže VELKÉ PODĚKOVÁNÍ všem účastníkům zájezdu !

C.

dsc_0271

foto:  http://zsvel.rajce.idnes.cz/ (jméno: SKOLA, heslo:skola )

.

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Školní úspěchy a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.