Cesta do pravěku

Naše návštěva v muzeu v Kralupech byla vskutku poučná. My, děti ze 4. tříd, jsme se na jedno celé odpoledne vydaly na cestu do historie a to  až do pravěku. Naše moderní oblečení se proměnilo v kožené jednoduché zástěry a ozdobné čelenky a starosti se školou byly rázem starostmi o holý život. Řešily jsme jaké nástroje umíme vyrobit na lov mamuta. Naštěstí jsme si také vypěstovaly obilí, jak z něho vyrobíme ale mouku? Když se podařilo rozemlít semínka na mouku, přidávaly jsme vodu a snažily se o těsto, které pečené nad ohněm a doplněné o přírodní ingredience jako med, sůl, kmín a další semínka, bylo vynikající pochoutkou. Také jsme tkaly na tkalcovském stavu koberce a zdobily se ručně vyráběným šperkem z měděného drátku. Zkrátka bylo o čem vyprávět a zkušenosti získané za jedno odpoledne se budou hodit nejen ve školních lavicích, ale i v životě. Moc děkujeme muzeu za krásný, naučný program a péči o nás.
20140922_155917     pravek_dilna
Příspěvek byl publikován v rubrice Akce a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.