Stmelovací pobyt 7. tříd

Ve dnech 16. – 18. 10. 2014 se uskutečnil stmelovací pobyt sedmých tříd v prostorách naší školy a jejím okolí. Od čtvrtka do soboty prožilo 32 sedmáků se svými třídními učiteli dny plné her, zábavy, soutěží  a poznávání se navzájem.  Pořád se něco dělo, na odpočinek nebyl čas, děti pracovaly většinou ve skupinách. Některé aktivity byly náročné fyzicky, jiné psychicky, ale byly i chvíle pohody a dobrého jídla. Po přinesení 28 pizz k večeři z místní pizzerie se každý jenom olizoval. Spali jsme ve třídách na karimatkách, ale to byl pro děti spíš zážitek než „spaní na podlaze“. Program pro děti připravili na čtvrtek dopoledne třídní učitelé za pomoci školní paní psycholožky. V poledne přijel Mgr. Pavel Rampas a začaly dny plné aktivit – ve třídě, v tělocvičně a na školním hřišti.
       Cílem kurzu bylo sebepoznání v oblasti spolupráce, umění se přizpůsobit kolektivním potřebám dané skupiny, řešení konfliktů a práce se svými emocemi v těchto konfliktech. Šlo o prevenci určité agresivity nebo netolerance v chování dětí v období puberty, která je zcela běžná a pro tento věk charakteristická. Během společného pobytu proběhlo mnoho aktivit, které děti velmi emotivně nejen prožívaly ale i hodnotily. Některé z dětí výrazně prožívaly všechny formy úspěchu i neúspěchu, nespravedlnosti a podobně. Při aktivitách se ukázalo, kdo má smysl pro fair play, kdo neumí unést prohru a raději podvádí, kdo je týmový pracovník, koordinátor, specialista, realizátor, inovátor, formovač,… Aktivita, při které děti zjistily svoji týmovou roli,  byla pro ně náročná, ale zvládly ji a mnohé jim o nich samých vypověděla.
       Z hodnocení většiny dětí vyplývá, že společně strávené dny byly pro děti přínosné a zajímavé. Na závěr si dovolím uvést slova hodnocení pobytu jedné dívky a jednoho chlapce. Co se mi na stmelovacím pobytu líbilo? – „Všechny aktivity, byly uchvacující, zábavné, zlepšovaly naše mezikolektivní vztahy. Není co dodat.“ Chlapec vnímá situaci trochu jinak: „Na pobytu se mi líbily aktivity, pizza, Pavlovy hry, holky, byla sranda.“
Mgr. Marie Řeháková a Mgr. Martin Bauer, třídní učitelé 7. A a 7. B
Fotogalerie – jméno:  SKOLA, heslo:  skola
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.