Čtení pomáhá

Také tento školní rok se naše škola zapojila do charitativního projektu Čtení pomáhá. Loni žáci naší školy svým čtením nasbírali přes 9000 Kč a přispěli tak mnoha potřebným lidem a charitativním organizacím.

Pro připomenutí: Projekt Čtení pomáhá je zaměřen na pomoc různě handicapovaným lidem. Tato pomoc vychází od dětských čtenářů. Na internetových stránkách www.ctenipomaha.cz najdou děti seznam knížek rozdělených do tří kategorií podle věku.  Vyberou si knížku ze své kategorie, přečtou si ji a vrátí se zpět na stránky www.ctenipomaha.cz, kde odpoví na pár otázek týkajících se přečtené knížky. Pokud budou úspěšní, získají 50 Kč. Peníze nedostanou v hotovosti, ale věnují je někomu ze seznamu charit.

Do seznamu knížek patří velmi známé tituly jako např. Dášeňka, Děti z Bullerbynu, Harry Potter nebo  Deník malého poseroutky.  Jistě zde děti objeví knížky, které už mají dávno přečtené. Do projektu se mohou zapojit i nejmenší – prvňáci, kterým rodiče knížky zatím předčítají a pomohou jim vyplnit jednoduché testové otázky.

Děti každou svou pomoc nahlásí své třídní paní učitelce nebo na 2.stupni paní učitelce češtiny. Úspěšní čtenáři naší školy budou na konci školního roku odměněni.

S dotazy k projektu se obracejte na p.učitelku Lenku Homolkovou (3.A). Ráda Vám pomohu i při výběru knížky. Děkuji Vám za všechny, kteří Vaši pomoc potřebují.

LH

Příspěvek byl publikován v rubrice Ve škole a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.