Klub mladého diváka

V pondělí 4. 3. 2019 jsme absolvovali již 3. představení v rámci Klubu mladých diváků, které opět proběhlo bez problémů a ke spokojenosti všech.

Organizátoři pro nás tentokrát vybrali představení Bedřich Smetana: The greatest hits v Divadle ABC. Protagonistům se podařilo zasadit největší a nejznámější hity ze všech 8 oper od Bedřicha Smetany do muzikálu s vtipným dějem a zároveň publiku přiblížit zákulisí tvorby a studování divadelního představení. Diváci tak měli možnost nahlédnout pod pokličku příprav nového kusu. Hudba Bedřicha Smetany byla soudobým posluchačům představena ve zdařilých úpravách Ivana Hlase, který na jevišti sám vystupoval a herce doprovázel. Bedřich Smetana byl divákům představen jako největší hitmaker a děti tak měly možnost samy zažít, že jeho hudba je dodnes živá a poutavá. Obdivuhodné byly i herecké a pěvecké výkony protagonistů Divadla ABC. Příběh nepostrádal vtip a nadsázku, takže děti udržely pozornost od začátku do konce a přitom se dokonale bavily. O tom, že se divadlo líbilo, svědčí i to, že si herci na konci představení vysloužili kromě bouřlivého potlesku i standing ovation, čili potlesk ve stoje.

Mgr. Jana Majerčáková, důvěrnice KMD na škole

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.