4.B v muzeu

7. března

4.B EXKURZE V MUZEU KRALUPY NAD VLTAVOU

V muzeu se děti na celé dopoledne přenesly do období zvané PRAVĚK. Pod vedením zkušených průvodkyň se žáci dozvěděli mnoho zajímavých informací. Ve skupinách společně plnili zadané úkoly a po vypracování se dostali do obydlí pravěkých žen a mužů. Zde si děti vyzkoušely rozdrtit zrní na mouku, vyrobit si šperk, utkat látku, ale také dřívkem prohloubit otvor do kamene. Společně jsme si prohlédli expozici, kde jsme viděli archeologické nálezy. Také jsme si společně zatančili pravěký tanec s využitím hudebních nástrojů té doby. V závěru si děti koupily dárečky pro své blízké. Exkurze s tvůrčími dílnami byla moc pěkná a moc jsme si to společně užili.

M. Rákosová

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.