Okresní kolo dopravní soutěže

V úterý 30. dubna proběhlo na Mělníku okresní kolo dopravní soutěže. Naši školu reprezentovali ve starší kategorii 4 žáci. Soutěžilo se tradičně ve 4 disciplínách: jízda zručnosti, jízda po dopravním hřišti, testy na znalost pravidel silničního provozu a zdravotnická příprava.

Výkony našich žáků předčily všechna očekávání. To, že děti chtěly vyhrát, by tolik nepřekvapilo, ale že vyhrály s náskokem 150 bodů před 2. družstvem, udivilo všechny. Děti se ve výkonech vzájemně podporovaly, fandily jeden druhému, uklidňovaly, když něco trochu nevyšlo. No, zkrátka, ukázkově spolupracovaly v týmu. Při závěrečném hodnocení byli zároveň vyhlášeni nejúspěšnější jednotlivci v okrese. Veltruská škola to „natřela“ všem. Ve starší kategorii dívek s přehledem zvítězila Eliška Hančová z 8. A a Darina Ďoubalová ze 7. A těsně za ní obsadila 2. místo. Chlapci se umístili podobně, Celkově nejlepším závodníkem v jednotlivcích v okrese byl Dominik Oudes ze 7. A, který ve čtyřech disciplínách nasbíral pouze 13 trestných bodů a hned za ním na 2. místě skončil Kryštof Pintrava rovněž ze 7. A.

Tito 4 žáci budou naši školu reprezentovat na krajském kole dopravní soutěže. 5. a 6. června děti přivítá město Nymburk.

Po úspěších ve vědomostních, hudebních a jiných sportovních soutěžích tito žáci opět dokazují, že do veltruské školy chodí talentované a šikovné děti.

Mgr. Marie Řeháková

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.