Den Země

Ve středu 17. 4. 2019 se naše škola připojila ke svátku Dne Země. Den Země je ekologický svátek, který člověku připomíná, že se musíme o svou přírodu zajímat a také ji chránit. Což je zvláště v posledních letech stále naléhavější. Již potřetí jsme slavili Den Země sportovním závodem s otázkami. Sport, který je zde spíše doplňkem, však ustupoval do pozadí, rozhodující byly znalosti a dovednosti předvedené na jednotlivých stanovištích, ale také spolupráce mezi dětmi v tříčlenných týmech a především prostředí krásného Veltruského parku, které máme díky poloze naší školy možnost využít. Děti měly o zábavu postaráno, neboť kromě tradičního závodu byla součástí Dne Země také přednáška o dravcích a sovách pana Záleše. Kde děti viděly nejen živé ptáky, ale hlavně se dozvěděly mnoho praktických informací od mnoholetého chovatele těchto zvířat.

Akci pořádaly deváté třídy. 9.A se věnovala druhému stupni a pátým třídám a 9.B stupni prvnímu. Trasa pro druháky až čtvrťáky byla letos úplně nová, a i když měřila jen 2,5km byla doplněna kromě znalostních úkolů, také úkoly pohybovými. Děti druhostupňové a páté třídy měly trasu dlouhou 4,4km a tak měly pohybu také dost. Celou trasu s úkoly připravili naši deváťáci pod vedením pana učitele Bauera.

Za organizátory – Mgr. Martin Bauer

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.