Vila Tugendhat

V úterý 8. 10. 2019 jsme byli na exkurzi v brněnské vile Tugendhat. Jedná se o jedinou památku moderní architektury v České republice, která je zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zároveň zde byla podepsána 26. srpna 1992 dohoda o rozdělení Československa. Následně se zde ještě o rok později jednalo o dělení federálního majetku. Exkurze byla výjimečná svým přesahem hned do několika předmětů, od dějepisu přes zeměpis až po výtvarnou výchovu. Děti se zde seznámily s dílem špičkového předválečného architekta. Vzhledem k ceně a vzdálenosti jelo 40 děti napříč druhým stupněm.                                                                       Martin Bauer

           

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.