BÁJEČNÝ DEN S CHEMIÍ

Ve středu 9. října 2019 se všichni žáci druhého stupně zúčastnili Báječného dne s chemií, který proběhl v kulturním domě Vltava v Kralupech nad Vltavou. Program, jehož cílem bylo atraktivním způsobem seznámit děti s chemií a jejími možnostmi, trval tři hodiny a naplněn opravdu zajímavou podívanou. Proběhla celá řada chemických pokusů a důkazů, děti viděly, jak je možné přenášet zvuk. Řada účastníků měla možnost přímo se na některém pokusu podílet. Vrcholem akce byla soutěž zástupců škol o 3D tiskárnu. Náš tým ve složení Julča Krejčová a Dan Šimáně si počínal velmi zdatně a podařilo se mu s velkým náskokem zvítězit a získat hlavní cenu. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Vítězství je o to cennější, že mezi soupeři byli i studenti chemických oborů z místního odborného učiliště.

Organizátorem programu Báječný den s chemií byla Nadace Unipetrol pod vedení paní Julie Růžičkové.

Ohlas na celou akci byl velmi příznivý – pochvalně se o ní mluvilo nejen mezi dětmi a učiteli, ale celou akci ocenila i řada rodičů.

Děkujeme Nadaci Unipetrol za zajímavě prožité dopoledne a Městskému úřadu ve Veltrusích za finanční podporu při zajištění celé akce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.