Divadlo v kostce

Ve čtvrtek 24. října prožili žáci 6. B zajímavé dopoledne, neboť žáci v rámci výuky českého jazyka a dramatické výchovy absolvovali workshop DIVADLO V KOSTCE. Pod vedením Míši Váňové, herečky a režisérky z divadla Minor, poznávali a sami si vyzkoušeli, jak vzniká divadelní představení. Zjistili, že divadelní představení netvoří jen herci, ale je potřeba součinnosti řady dalších lidí. Sami si také vyzkoušeli práci herců i režiséra.

Workshop byl velmi zajímavý a i ti, kteří zpočátku nebyli nadšeni zvoleným tématem, byli nakonec velmi spokojeni. Nejenže jsme si workshop dobrovolně prodloužili, abychom dokončili rozdělanou práci, ale dokonce jsme si domluvili i následné pokračování, v jehož rámci si vyzkoušíme, jak se literární předloha mění na divadelní představení.

Žáci 6.B, Světlana Racková a Dagmar Němcová


Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.