70. výročí otevření školní budovy

9. listopadu 2019 uplynulo přesně 70 let ode dne, kdy se poprvé vyučovalo v současné školní budově veltruské školy. Tento den jsme proto uspořádali Den otevřených dveří a následný slavnostní oběd pro všechny současné i bývalé zaměstnance školy.


Během sobotního dopoledne se přišlo do školy podívat mnoho bývalých žáků i dalších návštěvníků. Byli mezi nimi bývalí žáci z docela nedávné doby, ale i bývalí žáci, kteří dnes již užívají zaslouženého odpočinku ve starobním důchodu. Návštěvníci si mohli prohlédnout celou školu, zájemci si dokonce mohli vyzkoušet některé současné vyučovací pomůcky. Na školní půdě byla nainstalována výstava „Na půdě“, kde byly k vidění žákovské výtvarné práce. Velký zájem vyvolaly vystavené školní kroniky a živě se diskutovalo nad posledním návrhem přípravné studie pro přístavbu stávající školní budovy.


Působivou částí slavnostního dopoledne bylo vystoupení školního pěveckého sboru Tutti Cantate, který nám představil průřez svým repertoárem. Před polednem jsme ještě stihli vysadit na paměť 70. výročí otevření školní budovy tři motýlí keře, které nám budou letošní oslavy připomínat. Tím byla veřejná část oslav zakončena.


Všichni současní i bývalí zaměstnanci školy pak ještě strávili společné slavnostní odpoledne, během něhož zazněla spousta vzpomínek na školní a učitelskou práci i na vliv řady historických událostí na život školy, žáků i učitelů.


Světlana Racková

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.