17. listopad 2019 – oslava státního svátku

V pátek 15. listopadu 2019 jsme společně oslavili významný státní svátek, jímž je Den boje studentů za svobodu a demokracii. Ve školním rozhlase tři žáci z 9. tříd připomněli nejen události 17. listopadu 1989, ale zazněl také text letáku, který zmiňoval smrt Jana Opletala a uzavření českých vysokých škol na začátku 2. světové války. Společně jsme vzpomněli tři symboly Sametové revoluce – hromadně jsme zacinkali klíči, poslechli jsme si píseň Modlitba pro Martu a nakonec jsme se společně vyfotili na školním hřišti ve tvaru písmene V se dvěma zdviženými prsty. Spousta žáků školy se v dalších hodinách zajímala, co vše revoluci předcházelo, co následovalo či jaké změny proběhly a jak se odrazily v běžném životě obyvatel. Jejich zvídavé dotazy potvrzují, že je tato tematika zajímá a že jim není lhostejné, v jaké formě vlády žijeme, což nás naplňuje optimismem.


Mgr. Soňa Dekastello

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.