Panna a netvor

KLUB MLADÝCH DIVÁKŮ – 2. představení

V pondělí 2. prosince 2019 jsme se zúčastnili již letošního 2. přestavení v rámci Klubu mladých diváků. Tentokrát jsme zavítali na představení Panna a netvor v Divadle Na Prádle.

Na vlastní kůži jsme tak měli možnost okusit operu, i když v dosti netradičním podání. Jednalo se o představení pro děti, kterým měl být tento hudební žánr představen a vysvětlen. Děti se dozvěděli, kdo je skladatel, libretista, sólista a že je potřeba i sbor, který jsme představovali my diváci. Režisér nám rozdal noty a nacvičil s námi píseň, se kterou jsme na konci sólisty doprovodili. Pro některé děti asi opera nebude jejich šálek kávy, mnohým se však představení zdálo příliš krátké, což svědčí o tom, že jim rychle uteklo a zaujalo je. Věřím, že děti vnímavé a hudebně zdatné představení oslovilo. 

Nejvíce se všem líbilo, že po skončení opery si protagonisté​ sedli na pódiu na židle a odpovídali na všetečné otázky publika. Tím dětem vysvětlili, jak dlouho trvalo nastudování této opery a jaké komplikace se vyskytly. Prozradili nám mimo jiné i to, jak se ke zpěvu dostali, co vystudovali, a kde všude v současné době působí. 

Představení děti určitě obohatilo o nové zážitky a zkušenosti.

Děti si zaslouží pochvalu za pěkné chování. Mám radost, že se opět sešla prima parta slušných a kulturních lidí.

Mgr. Jana Majerčáková, důvěrnice KMD na škole

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.