Čtvrťáci na Pražském hradě

První adventní týden začal pro děti ze čtvrtých tříd opravdu slavnostně. Využili jsme mimořádné příležitosti navštívit u příležitosti 100.výročí založení Kanceláře prezidenta republiky reprezentační prostory Pražského hradu, které se nacházejí v Novém paláci. V reprezentačních prostorách se odehrává veškerý ceremoniální život prezidentského úřadu. Prezident republiky zde přijímá zahraniční hosty, jmenuje ministry a soudce, pořádají se zde státní večeře a kulturní akce. Celá prohlídka se nesla ve vánočním duchu, místnosti byly překrásně adventně vyzdobeny. Hned na začátku trasy nás přivítala Hudba Hradní stráže hrající vánoční melodie u nazdobeného stromečku. Poté nás svou nádherou ohromil Španělský sál, expozice v Rothmayerově sále, Trůnní sál, Habsburský salon, Zrcadlový salon, Rudolfova galerie a mnoho dalších místností, jedna hezčí a zajímavější než druhá. Viděli jsme také podle dobových záznamů zrekonstruovaný vánoční stůl T.G.Masaryka. Líbily se nám nádherné křišťálové lustry, vzácné obrazy a tapiserie na zdech, obrovská zrcadla i naleštěná intarzovaná podlaha. Na nádvoří Pražského hradu jsme si ještě prohlédli stavbu katedrály sv. Víta a poté jsme již pospíchali k autobusu. Návštěva Pražského hradu nám vhodně doplnila probíranou látku ve vlastivědě.


Lenka Homolková a Magda Šnýdrová


Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.