Drážďany

POZNÁVACÍ JAZYKOVÁ EXKURZE – PŘEDVÁNOČNÍ DRÁŽĎANY A ZÁMEK MORITZBURG

Dne 17. prosince 2019 uspořádala naše škola zájezd do Moritzburgu a Drážďan. Zájezd byl určen pro žáky, kteří se učí německý jazyk jako druhý cizí jazyk.

Exkurze se vydařila. Zvládli jsme vše, co jsme měli v plánu. Zájezd proběhl bez problémů a ke spokojenosti všech. Nejdříve jsme zavítali do městečka Moritzburg. Ve zdejším zámku probíhá v zimních měsících výstava Tři oříšky pro Popelku. Tuto pohádku jsme si připomněli již po cestě. Paní průvodkyně nám prozradila řadu zajímavostí a pan řidič nám tento film pustil v autobuse. Již na venkovním schodišti měli žáci možnost si vyzkoušet Popelčin střevíček. Bohužel nikomu z nás nepasoval. Výstava byla zajímavá a nádherná. Někteří se dokonce vyfotili v kostýmech a na chvíli se tak stali Popelkou, Dorou, Droběnou, princem, myslivcem či kuchtíkem. Dále jsme se přesunuli do Drážďan, kde jsme absolvovali prohlídku centra města. Výklad paní průvodkyně byl přiměřený věku a zájmu žáků. Další zastávkou byla Pragerstraße, kde stojí mimo jiné i známý obchod Primark. Osobního volna měli žáci dostatek, a tak si všichni nakoupili, z čehož měli asi největší radost. Společně jsme se pak přesunuli na největší a nejstarší drážďanský trh Striezelmarkt, kde si všichni užili krásnou výzdobu tohoto trhu. Kdo neměl ještě nákupů dost, mohl utratit poslední peníze v obchodním centru Real v Heidenau, kde jsme náš pobyt v Německu zakončili.

Počasí nám přálo. Bylo na prosinec až nezvykle teplo, sluníčko se na nás také chvílemi usmívalo. Paní průvodkyně se snažila a byla příjemná. Pan řidič nás vezl bezpečně a byl vstřícný a trpělivý.

Všechny děti si od nás učitelů zaslouží obrovskou pochvalu, protože se chovaly opravdu vzorně a příkladně.

Užili jsme si adventní výzdobu Drážďan a načerpali příjemnou předvánoční atmosféru, která nám určitě vydrží až do Vánoc. Děti se rovněž dozvěděly spoustu zajímavých informací a přesvědčily se, jak je důležité se učit cizím jazykům, což je určitě bude motivovat k dalšímu studiu.

Přeji všem poklidný advent a co nejpříjemnější Vánoce

Mgr. Jana Majerčáková, vyučující německého jazyka a dějepisu

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.