Báječný den s chemií – výhra

Jak už jsme informovali dříve, ve středu 9. října 2019 se všichni žáci druhého stupně zúčastnili Báječného dne s chemií, který proběhl v kulturním domě Vltava v Kralupech nad Vltavou. Cílem programu bylo zajímavým způsobem seznámit děti s chemií a jejími možnostmi. Součástí 3hodinového programu byla také soutěž, v jejímž rámci se našim deváťákům /Julče Krejčové a Danu Šimáně/ podařilo vyhrát pro školu 3D tiskárnu, kterou do soutěže věnovala Nadace Unipetrol.

Z našeho vítězství v soutěži a z výhry měli všichni velkou radost. Po rozbalení hlavní ceny pro vítěze nás ale trochu zaskočil fakt, že v bedně se nacházely jednotlivé komponenty, z nichž se teprve musela 3D tiskárna složit. Tohoto nelehkého úkolu se nakonec ujaly naše technicky zdatné paní učitelky /p. uč. Hlaváčková, Váchová a Voláková/. Jejich zásluhou je tiskárna již sestavená, a dokonce vznikly i první dva výrobky /jeden z nich je vidět na přiložené fotografii/. Děkujeme za zprovoznění tiskárny a věříme, že se nám brzy podaří naučit se tiskárnu bohatě využívat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.