Vánoce na zámku

Dne 19. prosince 2019 zavítali žáci třídy 6. A do Státního zámku Veltrusy, kde pro ně byly připraveny dva výukové programy s důrazem na téma Vánoc. Jelikož třída 6. C jeden z těchto programů navštívila již v loňském roce, zúčastnila se jen programu Vánoce na vsi. Třída 6. B absolvovala návštěvu těchto programů již 18. prosince.
V zámecké budově žáci 6. A absolvovali velice zajímavou a poučnou prohlídku Vánoce na zámku, program o posledních šlechtických majitelích – o tom, jak na zámku žili a jak trávili volný čas. Ve vánočně vyzdobené expozici viděli dobové ozdoby nebo vánoční pokrmy šlechtické rodiny a dozvěděli se, jak slavili Vánoce. Získali celou řadu informací o tom, proč slavíme Vánoce, co je to advent a jak celé období probíhalo. Výjimečnou součástí prohlídky byla i návštěva zámecké kaple sv. Kříže, kde si děti zahrály na živý betlém.
Další součástí dopoledního programu byla návštěva infocentra u brány do veltruského zámku – domu pana lesního, kde na žáky čekal program Vánoce na vsi věnovaný adventním tradicím a slavení Vánoc v lidovém prostředí. Na závěr si žáci ještě vyrobili slaměnou hvězdičku, jak se to dělalo v minulém století.
Zámek si pro návštěvníky i letos připravil zajímavé expozice. Děti se dozvěděly mnoho informací a načerpaly příjemnou vánoční náladu a atmosféru.
Mgr. Jana Majerčáková, třídní učitelka 6. A

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.