Pražské památky

Ve čtvrtek 19. 12. 2019 se uskutečnila exkurze třetích ročníků do Prahy. Děti navštívily významné pražské památky – Karlův most s Malostranskou a Juditinou věží, výstup na Staroměstskou mosteckou věž, Staroměstské náměstí s výstupem na věž a sledováním Orloje s představením sošek apoštolů. Děti pozorně naslouchaly přiměřenému výkladu k historii navštívených památek a získaly tak některé základní informace k budoucímu učivu. Součástí exkurze byla také návštěva vánočních trhů na Staroměstském náměstí. Děti prohlížely i nakupovaly různé vánoční dekorace a ochutnávaly především tradiční trdelník. Jediným „mráčkem“ nad jinak velmi vydařenou exkurzí byla dopolední mlha, která nám trošku pokazila jinak pěkný výhled na Pražský hrad a Národní divadlo z Karlova mostu.
                                                                        

Za všechny účastníky exkurze

třídní učitelky I. Polcarová, J. Vanclová a J. Stránská 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.